Czym jest Joomla!

Joomla! to system zarządzania treścią (Content Management System), dzięki któremu przygotowanie własnej strony internetowej staje się dostępne dla każdego. CMS Joomla! to intuicyjny w pełni zarządzalny system, którego łatwa i intuicyjna obsługa, dostępność ponad 8 tysięcy dodatków, ciągły rozwój sprawił, że jest to jeden z najczęściej wybieranych systemów do tworzenia stron internwtowych, blogów, sklepów.

Zalety Joomla!

CMS Joomla! pozwala w pełni zarządzać każdym elementem witryny. To system, który nie wymaga żadnej znajomości języków programowania. Przede wszystkim to całkowicie bezpłatny system wydany na licencji GPL. Korzystając z Joomla! można liczyć także na ogromną pomoc, jaką zapewnia polska społeczność. Do dyspozycji użytkowników jest polskie forum (forum.joomla.pl), na którym znajduje się już ponad 70 tysięcy założonych tematów, ponad 320 tysięcy wpisów oraz prawie 60 tysięcy użytkowników.

Polskie opracowania dla Joomla!

Dla każdego użytkownika CMS Joomla!, dostępna jest Polska Biblioteka Dokumentacji (wiki.joomla.pl). Przygotowane tam opracowania na pewno pomogą w pierwszych krokach z tym CMS. Znajdują się tam zarówno artykuły dla zupełnych nowicjuszy jak i programistów, którzy chcieliby rozwijać ten projekt poprzez dodawanie własny rozwiązań czy pisanie nowych dodatków, pluginów, komponentów.

Szablony dla Joomla

Joomla! daje możliwość skorzystania z niezliczonej ilości gotowych szablonów graficznych. W sieci dostępnych jest ponad 4 tysiące gotowych do zainstalowania szablonów. Nie ważne, czy chcemy prowadzić bloga, stronę firmową czy sklep internetowy - każdy na pewno znajdzie dla siebie odpowiedni motyw graficzny i bez trudu może użyć go we własnym projekcie.

Czy można przetestować Joomla?

Każdy, kto chciałby poznać CMS Joomla może skorzystać z gotowego rozwiązania jakim jest JAMP - lokalny serwer przygotowany specjalnie dla Joomla. JAMP to program, który pozwala na uruchomienie Joomla! na własnym domowym komputerze. Wystarczy pobrać program, wypakować na dyusku swojego komputera, uruchomić i testować CMS Joomla, który jest zainstalowany i gotowy do użycia już po pierwszym uruchomieniu lokalnego serwera JAMP. (jamp.joomla.pl)